AGATA TOKAJ

W 2016 roku rozpoczęłam studia na kierunku Bioinżynieria Zwierząt na Wydziale Nauk o Zwierzętach w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W tym czasie miałam okazję między innymi poznać metody diagnostyki i leczenia wielu chorób dotykających zwierzęta domowe oraz opanować biologiczne podstawy ich funkcjonowania.

 

Od początku 2017 roku jestem wolontariuszem w jednym z podwarszawskich schronisk. Praca w schronisku pozwoliła mi nie tylko zrozumieć problemy, z którymi zmierzają się psy zamieszkujące schronisko, ale również wdrożyć plany poprawy komfortu ich życia. Największą satysfakcję od zawsze sprawiała mi praca z psami problemowymi i obserwowanie pojawiających się postępów, dlatego nieprzypadkowo stałam się opiekunką dwóch adoptowanych psów, które każdego dnia stawiają przede mną coraz to nowe wyzwania.

 

W 2018 roku zdałam kurs trenerski w szkole Wojtków Szkolenia, w której od tego momentu rozpoczęłam ponad roczne praktyki. Bardzo szybko zżyłam się z ekipą Wojtkowów (Piotrkiem i Zosią) i od tamtej pory ich nie opuściłam (i nie planuję!)

 

Obecnie jestem członkiem zespołu Wojtków Szkolenia, gdzie w pozytywnej atmosferze staramy się wykształcić najlepszych psich trenerów w Polsce. Prowadzę również zajęcia grupowe w Psiedszkolu oraz jeżdżę na konsultacje behawioralne do indywidualnych klientów. 

Cały czas staram się rozwijać swoje umiejętności i poszerzać horyzonty, dlatego uczestniczę w rocznym kursie behawiorystycznym oraz regularnie biorę udział w warsztatach i seminariach organizowanych przez wybitnych psich specjalistów. Prywatnie wraz z moim adoptowanym amstaffem Adim trenuję nosework i poznaję podstawy agility.