Kurs online

NOWOCZESNE PODEJŚCIE DO PRACY Z PSEM

 

Kiedy?

Sobota 18.04.2020

Godz. 10-17 (przerwa 13-14)

Niedziela 19.04.2020

Godz. 10-16 (przerwa 13-14)

 

Cena: 450zł

 

Dwudniowy kurs przeznaczony dla osób, które już pracują z psami na co dzień i dla tych, którzy dopiero zaczynają wkraczać w ten świat. Przeczytaj program i zdecyduj sama/sam czy znajdziesz tu coś dla siebie ;)

 

Wykłady odbędą się na interaktywnej platformie ClickMeeting. Wszystkie wykłady są  uzupełnione o duże ilości materiałów filmowych. Kursanci będą mieli możliwość zadawania pytań na czacie.

 

PROGRAM

 

Praktyczne aspekty sesji szkoleniowej – (bańka skupienia, zgoda na dalszą współprace, komunikaty od psa podczas sesji treningowej)

Organizacja treningu to jeden z ważniejszych elementów skutecznego szkolenia. Przemyślenie i przygotowanie się do pracy to ważny aspekt, od którego zależy nasz sukces szkoleniowy. Podczas treningu należy pamiętać i przestrzegać pewnych zasad, aby nasz pies chętnie z nami pracował oraz aby komunikaty były czytelne i przejrzyste. Skupiamy się na tym co zrobić, aby pracując z nami pies z czuł się bezpiecznie, aby unikać zbędnej frustracji i dezinformacji.

 

Techniki uzyskiwania zachowań

Większość z nas wie czym jest kształtowanie (jeżeli nie wiesz, będzie krótki wstęp), ale co zrobić aby nie bazować na wybuchach frustracyjnych? Jak ważne jest miejsce wydania nagrody podczas sesji? Jak to można wykorzystać, aby uzyskać dane zachowanie? Naprowadzanie jest często stosowaną techniką przez trenerów – ale czy na pewno jest najłatwiejsza? Dlaczego tak mało skupiamy się na back-chaining’u?

 

Trening motywacyjny

Mój pies robi wszystko ładnie w domu – ale na zewnątrz ma mnie w nosie. Bardzo często słyszymy to zdanie. Pora popracować nad swoją wartością w psich oczach! Jak zaangażować psa z trening? Jak sprawić, aby pies chciał z nami ćwiczyć? Co zrobić żeby wolał iść z nami niż gonić zająca? Pamiętaj, że motywacja czasami też wymaga wypracowania i treningu.

 

Sygnały nagrody

Niby wszyscy wiedzą czym są, ale dlaczego tak mało osób z nich korzysta? Dzięki różnym sygnałom i zmian miejsca, w których wydajemy psu nagrodę (i jaką nagrodę!) możemy doprecyzować niektóre ćwiczenia i zachowania do perfekcji!

 

Zachowania startowe (tak zwane BATONY)

Najczęściej stosowane podczas treningu medycznego (i o tym powiemy), ale do wykorzystania w trakcie terapii psów lękliwych i agresywnych. Jak to wygląda w praktyce? Od czego zacząć?

 

Komunikacja psów

Ten temat wciśniemy zawsze i wszędzie. Zrozumienie psiego języka to podstawa pracy z psem jak i codziennego życia z nim. Jak bardzo subtelne są komunikaty psów? Jak wygląda psia zabawa? Co z tą dominacją – czy jeden pies może zdominować drugiego? Zachowania agresywne – czym są spowodowane? Które sygnały interpretujemy błędnie?

 

Zachowania problemowe i radzenie sobie z nimi

Każdy psi problem jest indywidualny. Zależy od charakteru, emocjonalności, doświadczeń psa, człowieka, od miejsca zamieszkania i wielu innych czynników. Podczas wykładu omówimy często stosowane techniki pracy z psami w oparciu o model oceny problemu, bo od tego często zależy skuteczność pracy.

 

Uczestnicy potrzebują dobrego połączenia z internetem.

Kurs nie będzie nagrywany.

Uczestniczy otrzymują elektroniczny dyplom.