…SZKOLENIA DLA INNYCH TRENERÓW.

Zacząłem przygotowywać trenerów, którzy do dziś pracują w mojej szkole. Zmotywowany sukcesem postanowiłem poświęcić temu jeszcze więcej czasu. Od 2014 roku prowadzę zajęcia dla trenerów, od 2017 roku, razem z Zosią robimy to pod szyldem WOJTKÓW SZKOLENIA.

 

BEHAWIORYSTA

Od 2009 roku jestem dyplomowanym behawiorystą COAPE, rok później uzyskałem status Behawiorysty Praktykującego. Pomagam opiekunom psów poradzić sobie z problemami takimi jak agresja, lękliwość czy nadmierna pobudliwość. W 2012 roku zostałem wybrany na wiceprezesa zarządu Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE w Polsce, od 2016 do 2018 roku byłem prezesem tego stowarzyszenia. W pracy z klientami i ich psami najważniejsza dla mnie jest…

 

...EMPATIA

Poznając „psa problemowego” staram się nie patrzeć jedynie na jego zachowanie, ale na to, jakie emocje przeżywa, co czuje w sytuacji problemowej, jaki jest jego nastrój i jaka jest przyczyna jego problemu. To pomaga mi dobrać skuteczny program zmiany zachowania. Staram się także zrozumieć opiekunów, „wczuć się” w ich problem i sytuację i dobrać taki plan terapii, aby byli go w stanie zrealizować.

 

Od 2016 roku koordynuję program pomocy psom schroniskowym w schronisku w Korabiewicach, gdzie pracujemy z psami, które mają problemy, z racji których nie mają szans na adopcję.

 

W wolnych chwilach jeżdżę na seminaria, zjazdy i treningi zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju. Czasem w roli prowadzącego czy prelegenta, czasami w roli uczestnika.

 

Chcąc propagować szkolenie pozytywne na szerszą skalę w 2016 zacząłem swoją przygodę przed kamerami biorąc udział w projekcie JOHN DOG (www.johndog.pl), gdzie jestem współtwórcą filmików i tekstów o tematyce szkolenia, wychowania i problemów z zachowaniem psów.

PIOTR WOJTKÓW

Jestem trenerem szkolenia psów i ich opiekunów, behawiorystą pracującym z psami problemowymi a ostatnio przede wszystkim trenerem szkolącym innych pasjonatów pragnących zawodowo pracować z psami oraz z ich opiekunami.

 

ZACZĘŁO SIĘ OD SZKOLENIA PSÓW…

Około 10 lat temu przygodę ze szkoleniami zaczynałem przygotowując psy asystujące osobom niepełnosprawnym. Przez te lata nauczyłem się jak wyszkolić psa „idealnego” i bezpiecznego – jak wiadomo psy asystujące nie mogą nawet w przypływie emocji pociągnąć na smyczy czy nie wracać na zawołanie. Osiągając te umiejętności postanowiłem zacząć dzielić się wiedzą z innymi opiekunami psów.

 

SZKOLENIA OPIEKUNÓW

Dość szybko zacząłem organizować szkolenia grupowe, gdzie moją rolą było oprócz organizowania i  prowadzenia szkoleń, kreowanie i wdrażanie nowych pomysłów. Tak się zrodził pomysł na założenie szkoły, gdzie z czasem zaczęło brakować nam czasu, aby spełnić oczekiwania wszystkich opiekunów.   Stąd pomysł na…