Podcast "Szczeka, merda, mówi"

Odcinek 7. Pies na wizycie w gabinecie weterynaryjnym

O znaczeniu badań profilaktycznych, oswajaniu psa z wizytą w lecznicy oraz o sposobach zapewnienia pupilowi bezpieczeństwa i wsparcia podczas wizyty –  już w najnowszym odcinku podcastu dostępnym na Spotify!

Co zrobić żeby pies nie bał się wizyty u lekarza weterynarii?

Poczucie bezpieczeństwa i miłe skojarzenia. Dobrym pomysłem jest „wizyta zapoznawcza” – pupil będzie miał szansę poznać trasę, zaznajomić się z kliniką i jej zapachem, a dodatkowo można poprosić kogoś z personelu, by podał mu smakołyk. Budowanie pozytywnych skojarzeń z miejscem ułatwi nam późniejsze wizyty. 

Trening w domu

Warto poświęcić w domu trochę czasu na wspólne ćwiczenia. Dotykanie i podnoszenie łapek, przegląd pazurków i zębów, podnoszenie psa – im częściej będziemy wykonywać te czynności w spokoju i naturalnie, tym mniej zagrażające staną się dla naszego psa. Dodatkowo wprowadzenie smakołyków może uprzyjemnić i ułatwić psu budowanie dobrego skojarzenia z czynnościami pielęgnacyjnymi. Powielenie ich później w gabinecie będzie o wiele łatwiejsze!

Ale mój pies już się panicznie boi – co zrobić?

Nieprzyjemne doświadczenia w gabinecie lekarza weterynarii mogą rzutować na podejście naszego psa do wizyty. Może próbować uciekać, kulić się, sztywnieć lub zapierać. 

W najnowszym odcinku przedstawiamy Wam sposoby na próbę złagodzenia istniejącego już lęku przed lekarzem weterynarii oraz przedstawiamy zasady kultury w poczekalni – dlaczego są aż tak ważne?

Odsłuchaj całego odcinka

Czym jest trening kooperacyjny, jak poprosić psa o zgodę na zastrzyk oraz jak pomóc psu radzić sobie ze stresem? Posłuchaj całego siódmego odcinka „Szczeka, merda, mówi”.

Jeśli chcesz posłuchać całej audycji, a dodatkowo podoba Ci się nasz podcast, wystaw nam ocenę na Spotify. Dzięki temu mamy siłę działać dalej!

Podziel się Facebook