Psi behawiorysta

Wgląd w świat psich trenerów to fascynująca podróż, która pozwala zrozumieć, jak ważną rolę odgrywają ci niesamowici ludzie w życiu naszych pupili. Rozmowa z trenerem to nie tylko możliwość dowiedzenia się o technikach szkoleniowych, ale również szansa na lepsze zgranie waszego teamu! Dziś przedstawimy wam jednego z naszych trenerów – Mateusza Glazika

Precyzja i empatia, rozum i serducho. Oto Mateusz, którego z branży IT w psi świat wciągnęły jego dwie adoptowane przyjaciółki – Moka i Noela. Mateusz podczas swoich zajęć w Psiedszkolu uwielbia pomagać rozwijać i pogłębiać waszą więź z psem. Kto choć raz był na jego zajęciach ten wie, że Mateusz uwielbia pracować z psami.. nosem! Jest instruktorem i sędzią w Polskiej Lidze Noseworku. Poznajcie Mateusza!

W jakich przypadkach psów się specjalizujesz? Co jest twoim “konikiem”?

Pracuję głównie z psami agresywnymi, niepewnymi siebie czy „reaktywnymi”. Dodatkowo bardzo dużo pracuje również z psiakami po adopcji a czasami nawet z opiekunami przed adopcją. Bardzo dużo daje mi współpraca z zoofarmakologiem, dzięki czemu nawet bardzo trudne przypadki udaje nam się przepracować przy odpowiednim zaangażowaniu. Dodatkowo prowadzę zajęcia z noseworku.

Dlaczego Twoim zdaniem warto przyjść z psem do naszej szkoły?

Jeżeli chcemy nauczyć się przede wszystkim jak komunikować się ze swoim psem to to jest idealny wybór. Znajomość psiego języka jest bardzo ważna a nasi trenerzy i behawioryści się w tym specjalizują. Rozmawianie wspólnym języku potrafi uniknąć i rozwiązać wiele konfliktów. Dodatkowo nauczycie się u nas przydatnych umiejętności w życiu. A dla bardziej wymagających można spróbować sił w różnych psich sportach.

Mateusz jest również jednym z trenerów, który udziela darmowych konsultacji behawioralnych w naszym sklepie na ul. Odyńca 69 w Warszawie.

Pamiętasz konsultację, która szczególnie zapadła ci w pamięć?

Jest wiele konsultacji które pamiętam, i każda jest dla mnie bardzo istotna. Jednak jeżeli mam jedną wybrać, to najbardziej mnie zaskoczyli Państwo, którzy umówili się ze mną w schronisku bo mają psiaka któremu chcieliby pomóc. Zastosowali wszystkie wskazówki i aklimatyzacja psiaka przebiegła bardzo dobrze. Uniknęli też dzięki temu wielu problemów których się obawiali.

Co jest dla ciebie największą satysfakcją w pracy z psami?

Przede wszystkim zmiana emocji i uczuć opiekunów w stronę psa. Że końcu go rozumieją, potrafią mu pomóc a ich wspólne życie stało się o wiele lepsze. Bo w życiu z psami chodzi o to by dwie strony były wygrane i jak to się uda osiągnąć to to jest największa nagroda.

Czego cię nauczyła praca z psami?

Przede wszystkim cierpliwości, wyznaczania małych celów i spokojne dążenie do ich zrealizowania. Ale też nauczyła mnie przyzwolenia na popełnianie błędów, pojawianie się gorszych chwil i wyciągania z nich wniosków. Ale też nauczyłem się zrozumienia drugiego człowieka który mierzy się z problemami u swojego psiaka. Ale tutaj najlepszą nauczycielką jest moja adoptowana psina, która mocno mi pokazała co potrafi.

Podziel się Facebook